Tvorba WWW stránek

Úspěšnost a kvalita internetových stránek není dána jen obsahem, nebo vzhledem, ale také korektním kódem a užitím správných technologií při tvorbě. Kód stránek je základním kamenem, na kterém celý web stojí. Běžný návštěvník se s kódem stránky nesetkává, ale to neznamená, že nejde o důležitou součást Vaší internetové prezentace.

Kód stránek 01Kód stránek 02

Když je při tvorbě internetových stránek užíván validní kód, velice se tím zvyšuje kvalita a úroveň Vaší internetové prezentace. Největší výhodou užití takového kódu je, že se stránky zobrazují v naprosté většině internetových prohlížečů stejně. Nesetkáte se tedy s tím, že v prohlížeči Mozilla Firefox stránky vypadají zcela dle Vašich představ, ale v prohlížeči Internet Explorer je vzhled stránky „rozhozený“ a dané texty na stránce jsou přeházené.

Další nespornou výhodou je, že stránky s validním kódem jsou mnohem populárnější pro internetové vyhledávače, jako GOOGLE, SEZNAM, YAHOO! apod. Díky tomu budou Vaše stránky více navštěvované a při vyhledávání se ve výsledcích zobrazí výše. S tím také souvisí techniky základní SEO optimalizace, kdy se dbá na správné pořadí uvedení informací ve zdrojovém kódu stránky.

Zobrazení stránky v prohlížečiZdrojový kód

Při tvorbě WWW stránek vytvářím validní kód a specializuji se především na „čisté“ zdroje. To je přístup, který se velice vyplatí jak v případě tvorby menších webů, tak i v případě rozsáhlých prezentací, kdy se aplikuje nějaký CMS (správce obsahu), jako například MODx, WordPress, Drupal, Joomla apod.

Více informací a příklady mé tvorby najdete na stránce Reference.

 
 
 
Všechna práva vyhrazena © J-works 2023
08.09.2010